Mapa

Infrastruktura-doprava, ICT


Provozní délka železničních tratí na 10 000 obyvatel v km

Provozní délka železničních tratí na 10 000 obyvatel v km
Název NUTS20012002200320042005200620072008200920102011201220132014
ČR9,39,39,49,49,49,39,29,29,19,19,19,19,19,1
Hlavní město Praha1,61,61,61,61,61,62,02,02,02,02,02,02,01,9
Středočeský kraj12,412,312,312,211,511,310,610,510,210,110,09,99,89,7
Jihočeský kraj15,315,315,315,415,215,115,015,515,415,415,415,415,415,3
Plzeňský kraj13,013,013,013,112,912,812,612,512,412,412,412,412,312,3
Karlovarský kraj14,314,214,414,416,216,216,016,016,116,016,316,316,416,5
Ústecký kraj12,612,612,612,612,412,412,312,212,212,212,312,412,412,4
Liberecký kraj12,712,712,812,812,912,812,812,712,612,612,612,612,612,6
Královéhradecký kraj10,610,610,710,813,013,012,912,912,912,912,912,912,912,9
Pardubický kraj10,410,410,510,510,810,710,610,510,510,510,510,510,510,5
Vysočina12,012,112,112,212,712,712,712,112,112,112,112,212,212,2
Jihomoravský kraj6,97,07,07,07,27,17,07,06,86,86,76,76,76,7
Olomoucký kraj11,711,711,811,89,69,49,39,39,49,49,49,59,59,5
Zlínský kraj5,75,75,85,86,16,16,16,16,16,16,16,16,16,1
Moravskoslezský kraj5,35,35,45,55,45,45,45,45,45,35,45,45,45,5
Zdroj dat: ČSÚ - Ročenky

Provozní délka železničních tratí v roce 2014 v km (srovnání s rokem 2001)

Provozní délka železničních tratí v roce 2014 v km (srovnání s rokem 2001)
Název NUTS20012014Přírůstek/úbytek
Česká republika9 523955936
Hlavní město Praha18624155
Středočeský1 3931287-106
Jihočeský95497723
Plzeňský713706-7
Karlovarský43349360
Ústecký1 0331020-13
Liberecký5435496
Královéhradecký583714131
Pardubický52654216
Vysočina624622-2
Jihomoravský7817832
Olomoucký744602-142
Zlínský33835921
Moravskoslezský672664-8
Zdroj dat: ČSÚ - Ročenky

Délka silnic a dálnic na 10 000 obyvatel v km

Délka silnic a dálnic na 10 000 obyvatel v km
Název NUTS20012002200320042005200620072008200920102011201220132014
ČR54,354,354,354,354,254,053,653,453,052,953,153,053,052,9
Hlavní město Praha0,60,60,60,60,60,60,60,60,60,70,70,70,70,7
Středočeský kraj85,184,784,283,782,781,779,979,077,176,275,374,674,073,3
Jihočeský kraj98,198,097,998,097,697,396,896,696,296,096,396,296,696,5
Plzeňský kraj92,792,892,693,292,992,591,490,689,789,789,889,589,589,2
Karlovarský kraj67,467,367,267,367,267,066,566,266,466,867,867,968,268,2
Ústecký kraj51,251,050,950,750,750,950,350,350,250,350,750,851,151,2
Liberecký kraj57,057,057,057,056,856,456,055,755,355,155,355,055,155,2
Královéhradecký kraj68,468,468,568,668,568,668,368,067,968,068,168,268,368,2
Pardubický kraj70,670,770,870,970,870,770,270,069,769,669,769,769,769,6
Vysočina99,9100,1100,298,599,899,699,199,098,999,199,499,499,699,7
Jihomoravský kraj39,239,239,240,039,939,739,439,339,038,838,438,238,138,0
Olomoucký kraj54,254,454,756,055,755,855,655,755,655,655,955,956,156,2
Zlínský kraj35,535,635,735,935,936,035,835,935,936,236,436,436,636,6
Moravskoslezský kraj26,927,027,126,626,726,827,027,127,227,628,028,228,328,4
Zdroj dat: ČSÚ - Ročenky

Dálnice na 100 km2

Dálnice - celkem km na 100 km2
Název NUTS20012002200320042005200620072008200920102011201220132014
Česká republika0,640,660,660,690,720,800,830,880,920,930,950,950,980,98
Hlavní město Praha2,022,222,222,222,222,222,222,222,222,222,222,222,222,22
Středočeský1,521,561,561,581,581,751,771,761,761,761,761,761,761,76
Jihočeský0,000,000,000,090,090,090,160,150,150,150,150,150,400,40
Plzeňský1,181,181,181,351,401,461,441,441,441,441,441,441,441,44
Karlovarský0,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,00
Ústecký0,340,540,540,540,540,980,980,990,990,991,071,071,051,05
Liberecký0,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,00
Královéhradecký0,000,000,000,000,000,340,340,340,360,360,360,360,360,36
Pardubický0,000,000,000,000,000,180,180,180,200,200,200,200,200,20
Kraj Vysočina1,341,341,341,341,371,371,371,371,371,371,371,371,351,35
Jihomoravský1,761,761,761,761,881,881,881,861,861,881,881,881,861,86
Olomoucký0,000,000,000,000,150,150,150,420,630,630,680,680,680,68
Zlínský0,000,000,000,000,000,000,000,180,200,330,430,430,430,43
Moravskoslezský0,000,000,000,000,000,000,280,521,001,001,001,111,111,11
Zdroj dat: ČSÚ - Ročenky

Silnice I. třídy na 100 km2

Silnice 1.třídy - celkem km na 100 km2
Název NUTS20012002200320042005200620072008200920102011201220132014
Česká republika7,657,357,357,817,807,837,857,877,867,937,937,937,937,90
Hlavní město Praha5,241,821,616,256,256,256,256,456,458,678,478,678,678,87
Středočeský7,135,825,827,087,087,087,087,237,227,387,407,467,467,38
Jihočeský6,646,636,636,606,586,586,576,576,576,576,546,546,536,54
Plzeňský5,405,385,385,445,445,545,545,565,565,575,625,545,525,53
Karlovarský6,706,706,706,856,826,706,826,856,857,127,217,156,736,70
Ústecký9,419,009,009,199,199,229,209,209,269,249,199,199,509,50
Liberecký10,5010,029,9010,4010,4010,3710,3710,5310,5010,5310,5610,5610,6910,94
Královéhradecký9,029,009,009,049,069,189,189,189,319,339,339,239,239,23
Pardubický9,859,859,859,859,8510,0510,0510,1410,2210,1810,0910,1110,1410,09
Kraj Vysočina5,136,086,096,086,216,186,206,256,176,286,286,286,286,25
Jihomoravský6,075,695,706,356,236,236,236,206,216,216,216,236,236,23
Olomoucký7,806,406,478,288,118,208,328,378,378,268,228,328,328,35
Zlínský8,108,228,258,508,508,608,608,558,639,039,069,069,069,06
Moravskoslezský12,7312,6812,6812,8813,1413,0313,1912,9712,6012,6212,6212,5512,4412,14

Silnice II. třídy na 100 km2

Silnice 2.třídy - celkem km na 100 km2
Název NUTS20012002200320042005200620072008200920102011201220132014
Česká republika18,6218,6018,6018,6018,6018,5918,5718,5018,5418,5618,5518,4418,4718,48
Hlavní město Praha6,256,056,056,056,056,056,056,056,056,056,056,056,056,05
Středočeský21,4621,5121,5121,5121,5121,4921,5021,5021,5321,5421,5721,5921,5921,65
Jihočeský16,2716,2816,2816,3016,3016,3016,2516,2716,2816,3516,3416,2416,2616,26
Plzeňský19,9819,9819,9719,9719,9719,9719,9720,0019,8719,8419,8419,8719,9219,76
Karlovarský16,9616,9916,9916,9916,9917,1416,9614,6914,2114,2114,0613,8514,0914,09
Ústecký16,6116,8716,8716,9116,9116,8516,8316,8917,0016,9816,8016,8316,8516,85
Liberecký15,4015,4015,4015,4015,4015,4015,4015,4015,4015,4015,3615,4015,4015,40
Královéhradecký18,1818,9418,9418,9418,9418,8118,7918,7918,7718,7718,7718,7718,7918,79
Pardubický20,2120,2120,1820,2120,2320,0520,0520,1220,1820,1820,1820,1820,2020,20
Kraj Vysočina25,0824,1924,1923,6224,0024,0023,9923,9924,0924,1323,9923,9623,9423,97
Jihomoravský20,7120,4720,4720,9320,5820,5820,5420,5020,4920,4920,4920,4020,4020,40
Olomoucký17,4717,4117,4117,8517,5317,5317,5417,5417,5317,5417,5517,5517,5817,58
Zlínský14,3614,4814,4814,4814,4814,4814,4814,4814,4814,4614,4612,9212,8912,89
Moravskoslezský13,7913,8413,8413,4413,7113,8213,8014,1214,8014,9115,1815,0915,1815,48

Silnice III. třídy na 100 km2

Silnice 3.třídy - celkem km na 100 km2
Název NUTS20012002200320042005200620072008200920102011201220132014
Česká republika43,3543,2843,2943,2743,2743,2643,2443,3243,3343,2843,2643,3343,3343,31
Hlavní město Praha0,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,00
Středočeský56,7456,7256,7356,7556,7556,8256,8356,7956,7956,7956,7656,7256,7156,69
Jihočeský38,0038,0038,0037,9737,9737,9737,9837,9837,9237,8837,8737,9837,9837,95
Plzeňský40,8540,8540,8740,9340,9140,8840,8840,8440,9740,9940,9940,9540,9741,13
Karlovarský38,1138,0538,0437,9837,8637,7437,8940,1640,8240,6440,7340,8540,9740,79
Ústecký52,1551,8151,8351,5551,5951,4251,3651,6351,5551,5951,6551,6551,6151,63
Liberecký50,9351,2551,2851,2551,2251,0651,0350,8450,8450,7750,7150,3350,2950,23
Královéhradecký51,7250,9450,9250,9050,9250,9650,9250,8150,8650,8350,7950,8550,8350,73
Pardubický49,2249,2049,2049,1849,1849,1849,1749,1549,1549,1549,1149,1349,0849,08
Kraj Vysočina43,2043,2343,2642,5143,4043,4043,3543,3543,2843,2643,2643,2043,1943,22
Jihomoravský33,7133,7633,7634,5433,9333,8733,8833,8733,9033,7133,6633,5933,5033,43
Olomoucký42,0741,9141,9742,8041,8941,8741,7541,5141,4941,2841,3041,2041,1841,20
Zlínský30,6530,5330,5330,5330,4030,4330,3030,2830,2530,2030,2031,6231,6931,64
Moravskoslezský34,8934,8734,8734,0734,7734,9234,9234,9634,7934,7234,6234,9234,9434,94

Délka silnic a dálnic v roce 2014 v km (srovnání s rokem 2001)

Popis ukazatele: Dálnice jsou pozemní komunikace určené pro dálkovou a mezistátní dopravu silničními motorovými vozidly, která je budována bez úrovňových křížení, s oddělenými místy napojení pro vjezd a výjezd a která má směrově oddělené jízdní pásy.

Silnice I.třídy je určena zejména pro dálkovou a mezinárodní dopravu
Silnice II.třídy je určena pro dopravu mezi okresy
Silnice III.třídy je určena k vzájemnému spojení obcí nebo jejich napojení na ostatní pozemní komunikace

Název NUTS Délka silnic a dálnic celkem z toho:
dálnice silnice
I.třídy II.třídy III.třídy
2014 přír/úbyt 2014 přír/úbyt 2014 přír/úbyt 2014 přír/úbyt 2014 přír/úbyt
Česká republika 55 748 320 776 258 6 233 142 14 577 -59 34 161 -22
Hlavní město Praha 84 12 11 0 44 14
30 -1       0 0
Středočeský 9 638 72 194 22 813 38
2 385 15
6 245 -4
Jihočeský 6 149 24 40 40 658 -9 1 635 -2 3 817 -4
Plzeňský 5 131 36 109 20 418 11 1 494
-16 3 110
21
Karlovarský 2 041 -6
222
467 -95 1 352
89
Ústecký 4 216
23 56 27 507 18 899 -2 2 754 -20
Liberecký 2 422 -15
346 17
487 0 1 589 -32
Královéhradecký 3 764 9
17 17 439 10 894 29 2 414 -47
Pardubický 3 596 15 9 9 456 11 913 0 2 218 -5
Vysočina 5 083 -95 92 -1 425 7
1 629 -45 2 937 -56
Jihomoravský 4 455 51 134 10 448 1 1 468 21 2 405 19
Olomoucký 3 572 110 36 36 440 39 926 28 2 170 7
Zlínský 2 142 32 17 17 359 34 511 -64 1 254 44
Moravskoslezský 3 454
51 60 60 659 -48 840 74
1 896 -34
Zdroj dat: ČSÚ - Ročenky

Domácnosti vybavené osobním počítačem

Popis ukazatele: Vybavenost domácností: Osobní počítač (%).

Domácnosti vybavené osobním počítačem
Název NUTS20052006200720082009201020112012
ČR30,035,739,647,754,259,363,866,7
Hlavní město Praha37,541,650,059,063,767,670,872,9
Středočeský kraj31,033,839,645,853,058,865,069,5
Jihočeský kraj30,533,540,647,651,957,461,665,2
Plzeňský kraj33,435,439,043,952,559,964,766,6
Karlovarský kraj31,234,441,346,453,358,461,564,1
Ústecký kraj23,327,232,539,246,653,759,361,1
Liberecký kraj27,531,535,540,142,349,454,460,4
Královéhradecký kraj32,435,742,250,156,962,365,969,9
Pardubický kraj33,537,742,749,656,161,166,369,4
Vysočina34,438,240,445,550,057,562,666,6
Jihomoravský kraj33,836,141,048,455,762,466,869,5
Olomoucký kraj22,525,133,540,250,455,259,261,5
Zlínský kraj28,732,839,348,056,059,262,963,6
Moravskoslezský kraj31,234,940,345,751,156,760,863,9
Zdroj dat: ČSÚ - Ročenky


Odkazy
Kontakt
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
Staroměstské náměstí 6
110 15 Praha 1
tel: +420 234 15 4065
e-mail: risy@mmr.cz