Mapa

Galerie

České území

Polské území

Slovenské území

České území

Valašské Meziřící - Galerie KZ
www.kzvalmez.cz
Galerie se nachází v budově kina Svět. Konají se zde výstavy malby, kreseb, grafiky, skla, keramiky a různých publikací spojených s regionem.

Kunčice pod Ondřejníkem - Galerie Karla Svolinského
Galerie byla založena v roce 1986 za života profesora, grafika a ilustrátora Karla Svolinského, s jehož svolením byla galerie po něm pojmenována, zakladatelem sbírky je PaedDr. Zdeněk Šrubař. Galerie se sbírkou výtvarných a sochařských děl domácích i zahraničních umělců se nachází v budově místní Základní školy. Expozice slouží především metodickým a didaktickým účelům jak pro žáky, tak i pro výtvarné pedagogy celé pobeskydské oblasti. Pořádají se zde také kulturní akce.

Ostravice - Galerie umění
www.ostravice.cz
Galerie se stálou expozicí obrazů, dřevořezeb, smaltů místních umělců je umístěna v Ostravici č. p. 400 v centru obce. Základ galerie tvoří díla Leopolda Parmy (jeho rané akvarely, barevné dřevoryty), reliéfy Jana Satiny, smalty Petra Bednáře (malíře, kreslíře, designéra s mezinárodními úspěchy), obrazy Dalibora Valáška a díla řezbáře Tomáše Cidlíka z Ostravice.

Malenovice - Rajská bouda
www.sweb.cz
Celoroční výstava olejomalby Miroslava Rajského - krajina Beskyd, květiny, zátiší v hotelu Rajská bouda, který se nachází v centru rekreační oblasti Beskydy na úpatí Lysé hory.

Raškovice - Malá galerie
www.webovestudio.cz
Galerie je součástí památníku v obci. Historicko vlastivědná expozice je věnovaná životu obyvatel obce v 1. polovině 20. století. Navazuje tak na historický přehled o dějinách Raškovic a významných osobnostech, které měly k obci úzký vztah. Tvoří ji rekonstrukce interiéru obydlí místních rodin,podle dobových pramenů, z období kolem 1. světové války. Většinu předmětů, které jsou v expozici použity, darovali a zapůjčili nezištně občané, některé nábytkové kusy zapůjčilo Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. otevřena je v době provozu knihovny a po ohlášení.

Polské území

Těšinská knížnice
kc-cieszyn.pl
Vznikla 1 ledna 1994r.  Funguje jako veřejná vědecká knihovna. Vlastní kolekcí sbírek knih, které vznikly v období 18.-20. stol. Hlavním cílem je uchovávání knih, vědecké  opracování a jejích zpětné vrácení ke kulturnímu a vědeckému využití. Knihovna pořádá výstavy a konference a výtisky jsou všem volně přístupné.

Galerie SZARA
galeriaszara.pl
Vznikla  v září v roce 2002. Od té doby vystavila díla více než 40 umělců. Je rovněž centrem inspirace, vzdělání a víry v umělecká díla. Svých  cílů galerie dosahuje pravidelnými výstavami, setkáváním s mládeží a studenty.

BWA Galeria Bielska
www.galeriabielska.pl
V galerii a kavárně probíhají  malířské výstavy:
Andrzeja Huniaka "Obyčejná místa"
Maurizio Pio Rocchi "Sinestesi: "malíř a tanečnice"
Katarzyna Maria Dietrych-Kuzak - Malířství V Galerii na Radnici probíhá výstava malířství studentů Jagody Adamus.
Přednášky  Heleny Dobranowicz na téma Evropské kulturní dědictví.

Galeria Wzgórze Salon wystaw i sprzedaży, Kukioła F.
www.bielitz.pl
V galerii vystavuje Iwona Fischer Zuziaková známá krakovská umělkyně, malířka, architektka, profesorka malířství na krakovské univerzitě (Ústav Architektury Politechniki Krakowskiej). Jsou vystaveny práce z období 1992 - 2006.

Slovenské území

Kysucká galerie - Čadca
Kysucká galerie je regionální galérií okresu Čadca. Vznikla z iniciatívy 13 výtvarníků - rodáků, kteří roku 1975 darovali svá díla jako základ pro budoucí galerii. První výstavy byly v roce 1981 v kostele v Oščadnici. Kostel z roku 1912-1914 s lesoparkem byl letním sídlem majitelů okolních lesů. Roku 1992 sa správa galérie přesunula do Čadce, kde byla otevřená nová výstavní síň Kysucké galérie.
V sbírkovém fondu je zastoupeno současné umění autorů se vztahem ke Kysucím. Galéria vytváří rovněž fond současné autorské hračky.


Odkazy
Kontakt
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
Staroměstské náměstí 6
110 15 Praha 1
tel: +420 234 15 4065
e-mail: risy@mmr.cz