Mapa

Euroregion Šumava

Euroregion Šumava - Bayerischer Wald - Mühlviertel
www.euregio.cz

Vymezené území ČR:
Okresy Domažlice, Klatovy, Prachatice, Český Krumlov

Toto trilaterální zájmové sdružení měst a obcí zahrnuje oblast Šumavy a jihozápadních Čech, část Dolního Bavorska a Horního Rakouska. Sídlo české části a sekretariát české části euroregionu je v Klatovech. V čele je předsednictvo. Stanovy euroregionu byly schváleny v březnu 1993.

Nejvyšším usnášejícím se orgánem je trilaterální schůze euroregionu, ve které jsou zastoupeny výbory všech tří partnerských stran. Schůze euroregionu se konají postupně v jedné ze tří zemí a stanoví základní linii pro přeshraniční spolupráci.

Významným konceptem práce v rámci sdružení je mezinárodní projekt UNESCO zpracovaný pod vedením Ministerstva hospodářství ČR, bavorského ministerstva pro zemský rozvoj a otázky životního prostředí a Úřadu vlády Horního Rakouska "Trilaterální koncept rozvoje Bayerischer Wald/Šumava/Mühlviertel".

Z projektů CBC Phare byly v tomto euroregionu již dokončeny silniční obchvat Železná a rekonstrukce silnice Železná Ruda, v dalších letech budou realizovány např. plynovod Laziště - Volary - Lenora, ČOV a kanalizace Všeruby, kanalizace Alžbětín aj. 


Odkazy
Kontakt
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
Staroměstské náměstí 6
110 15 Praha 1
tel: +420 234 15 4065
e-mail: risy@mmr.cz