Mapa

Památníky

Šumava

Stifterův památník pod vrcholem Plechý
www.ckrumlov.cz
Stifterův památník najdete na úpatí vrchu Plechý 1378 m, je vysoký 14,5 m. Památník ve tvaru obelisku byl postaven v roce 1876-77 a v roce 2003 byl restaurovaný. Byl postaven na připomínku spisovatele a básníka Šumavy Adalberta Stiftera, který se narodil v nedaleké Horní Plané. V roce 2005 uplyne 200 let od narození spisovatele. Dostanete se k němu po žluté turistické značce od Plešného jezera, kde vede zelená značka z Nové Pece.

Johnův kámen
Různá výročí knížecí rodiny, mnohé lovecké příhody, někdejší myslivecké, lesnické či jiné události nebo osoby, charakteristické ve své době, připomínající kamenné pomníčky rozeseté po celém Boubíně. V nadmořské výšce 1290 metrů stojí trojboký hranol, hraničník na rozmezí tří bývalých lesnických revírů, jejichž jména jsou vytesána vždy na straně hranolu obrácená k příslušnému revíru - Kubohütte, Schatawa, Kellne (Kubova Huť, Zátoň, Včelná). Památník byl pojmenován po vimperském lesmistrovi Josefu Johnovi, který dal podnět k tomu, že v roce 1858 byla vyhlášena boubínské pralesovité rezervace.

Vlčí kámen u Kubovy hutě
zajimavosti.infocesko.cz/
Vlčí kámen stojí v místech, kde byl 2. prosince 1874 zastřelen poslední šumavský vlk. Ke kameni se dostanete po červené turistické značce z Kubovy Hutě nebo po zelené/červené z Borové Lady.


Odkazy
Kontakt
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
Staroměstské náměstí 6
110 15 Praha 1
tel: +420 234 15 4065
e-mail: risy@mmr.cz