Hospodářský park České Velenice

Mapa
Zdroj dat: Centrum, 30. 6. 2011
Použité zkratky

Základní údaje

Plocha: 50 ha
Využívaná plocha: 35 ha - tj. 70%
Volná plocha: 15 ha - tj. 30%
Geografická poloha: Hospodářský park se nachází na česko-rakouské hranici v Českých Velenicích a rakouském Gmündu v těsné blízkosti mezinárodní silnice E49 ve směru Praha - Vídeň.
Funkční náplň: Lehký průmysl, výrobní služby.
Stav přípravy/využití: Přeshraniční průmyslová zóna (33 ha na rakouské straně) je kompletně vybavena inženýrskými sítěmi včetně příjezdových komunikací, železniční vlečky a překladiště, teplovodu a hraničního přechodu. Zóna je z větší části využita. Firmy zastoupené v PZ: Magna Cartech, spol. s.r.o. - výroba lisovaných a svařovaných částí karosérií; DHL Express Czech Republic, s.r.o. - mezinárodní a vnitrostátní expresní přeprava dokumentů a balíků; Linasa CZ, s.r.o. - výroba a prodej drogistického zboží; Kinshofer CZ, s.r.o. - výroba příslušenství stavebních strojů; Kulhánek, s.r.o.-EUROOK - výroba dřevěných eurooken a dveří; Stavebniny Žiak. Autocentrum RK cb s.r.o. - skladové hospodářství, svařovna, zámečnická dílna; Bioma Energie AG - sklad a zpracování dřevní hmoty; Erimpex s.r.o. - zpracování dřevní hmoty, doprava, obch. činnost, příprava a realizace FVE zařízení; GEM Bohemia s.r.o. - výroba a prodej čistících prostředků, kosmetiky; MZ energie - FVE, Neumüller - skladování a zpracování dřeva; Ruhl FVE s.r.o., Viktor Property s.r.o. - FVE; Klempířství a pokrývačství Jokl , firmy ve výstavbě: Beníšek, Hermés, s.r.o. - prodej stavebních materiálů a komponentů; AEMA. Firmy v nájmu: Norgan Transport, s.r.o. - dopravní, přepravní a spediční služby; Havle Milan - přepravní služby; Dřevošrot; Alltech Bohemia. Vlastníkem PZ je Hospodářský park, a.s, České Velenice.
Platnost záměru: Potvrzena platnost záměru.
Uplatnění PZ v ZÚR: PZ zahrnuta do projednávaného návrhu ZÚR. (Označení KP33)
Zdroj informací: Hospodářský park České Velenice, www.access.co.at.

Identifikační údaje

Zkratka kraje:JC Číslo kraje:03
Identifikace zóny:3
Kraj:Jihočeský kraj Kód kraje:CZ031
ORP:Třeboň Kód ORP:3114
Obec:České Velenice Kód obce:546089
Stavební úřad:České Velenice

Doprava

Silnice:Lokalita je přímo napojená na silnici II/103 Halámky - České Velenice - Rakousko a silniční hraniční přechod České Velenice/Gmünd, návazně na silnici I/24 Veselí n. Lužnicí - Třeboň (E49) - Halámky (E49) - Rakousko (12 km). Návaznost na postupně budovanou D3 E55 MÚK Veselí n. Lužnicí - 56 km, na dálnici A7 Vídeň - Linz - Regensburg - 70 km. K dispozici je hraniční přechod v areálu.
Železnice:Lokalita je v dosahu větve Veselí n. Lužnicí - České Velenice - Rakousko IV. tranzitního koridoru (Praha - Tábor - České Budějovice - Dolní Dvořiště - Rakousko a navazující celostátní hlavní trať č. 199 České Budějovice - České Velenice - Rakousko. Nejbližší žst. na české straně - České Velenice/Hospodářský park (0 km), na rakouské Gmünd (0,5 km). Železniční vlečka s překladištěm je k dispozici.
Letiště:Veřejné mezinárodní letiště České Budějovice, Hosín - 60 km; mezinárodní letiště Praha-Ruzyně - 170 km, mezinárodní letiště Linz - 110 km. Mezinárodní letiště Wien-Schwechat - 150 km.
Lodní doprava:Vltavská vodní cesta využívaná v úseku Mělník - Praha - Slapy, nejbližší veřejný přístav Radotín - 170 km. Výhledově (po r. 2015) splavnění pro lodě do 300 t Slapy - České Budějovice s koncovým přístavem České Budějovice (60 km).

Technická infrastruktura

Napojení na vodovod, kanalizaci, plynovod, elektřinu i telekomunikační kabely. Skládka odpadu - 20 km od areálu. Napojení na teplovod.

Územněplánovací dokumentace

Stav ÚPD:PZ zahrnuta v ÚP města České Velenice (2005).

Limity a střety zájmů

Nachází se uvnitř chráněné oblasti přirozené akumulace vod.

Mapa

Odkaz na mapový server
Odkaz na mapový server


Odkazy
Kontakt
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
Staroměstské náměstí 6
110 15 Praha 1
tel: +420 234 15 4065
e-mail: risy@mmr.cz