Informace z oblasti krajů, okresů, obcí s rozšířenou působností i obcí se zaměřením zejména na hospodářské, sociální, životní prostředí, administrativní členění, veřejnou správu i samosprávu, dotace apod.
| Typ sídla: | Město |
| ZUJ (kód obce): | 594482 |
| NUTS5: | CZ0647594482 |
| LAU 1 (NUTS 4): | CZ0647 - okres Znojmo |
| NUTS3: | CZ064 - Jihomoravský kraj |
| NUTS2: | CZ06 - Jihovýchod |
| Obec s pověřeným obecním úřadem: | Moravský Krumlov |
| Obec s rozšířenou působností: | Moravský Krumlov |
| Katastrální plocha (ha): | 4956 |
| Počet bydlících obyvatel k 2023: | 5707 |
| Nadmořská výška (m n.m.): | 255 |
| První písemná zpráva (rok): | 1240 |
| Městský úřad Moravský Krumlov | |||
| nám. Klášterní 125 | |||
| 67201 Moravský Krumlov | Starosta/tka: | Zdeněk Juránek | |
| Telefon: | 515 300 710, 724281656 | ||
| Pošta: | Moravský Krumlov | E-mail: | juranek.zdenek@mkrumlov.cz |
| IČ: | 00293199 | ||
| Úřední hodiny: | Po,St:8-11.30,12.30-17.00 | ||
| Telefon: | 515 300 711 | ||
| Datová schránka: | sb4bcpy | E-mail: | eposta@mkrumlov.cz |
| Web: | www.mkrumlov.cz | ||
| Moravský Krumlov | Polánka u Moravského Krumlova | Rokytná |
| Durdice | Kačenka-Lerchov | Moravský Krumlov-historické jádro |
| Na hříbku | Padělky k lesu | Pod Leskounem |
| Polánka | Rakšice | Rokytná |
| U nádraží | Zachráněná čtvrť |
| Moravský Krumlov | Polánka | Rakšice |
| Rokytná |
| UTJ Moravský Krumlov | UTJ Polánka u Moravského Krumlova | UTJ Rokytná |
| Úřad | Adresa | Kontakty - telefon / email / web |
| Finanční úřad | Územní pracoviště v Moravském Krumlově Zámecká 8 67201 |
515304311 podatelna3015@fs.mfcr.cz www.financnisprava.cz/cs/financni-sprava/organy-financni-spravy/financni-urady/app/urad-kontakt/3015 |
| Hygienická stanice | Územní pracoviště Znojmo MUDr. J. Jánského 15 66902 |
515213711 vladimira.darvasova@khsbrno.cz www.khsbrno.cz/index.php?stav_menu=kontakty |
| Katastrální úřad | Katastrální pracoviště Znojmo Pražská 2734/ 63a 66952 |
515224006 kp.znojmo@cuzk.cz www.cuzk.cz/kp/znojmo |
| Matriční úřad | Městský úřad Moravský Krumlov - Matrika Klášterní nám. 125 67211 |
515300745 Illkovai@mkrumlov.cz www.mkrumlov.cz |
| Městský úřad | Městský úřad nám. Klášterní 125 67201 |
515 300 711 eposta@mkrumlov.cz www.mkrumlov.cz |
| Okresní správa sociálního zabezpečení | OSSZ Znojmo Vídeňská 701/31 66902 |
515205111 posta.zn@cssz.cz www.cssz.cz/web/cz/kontakty/region/ossz/jihomoravsky-kraj/znojmo#obsah |
| Státní zastupitelství | Okresní státní zastupitelství Znojmo Rudoleckého 14 67028 |
515209611 posta@osz.zno.justice.cz portal.justice.cz/soud/soud.aspx?o=114&j=124&k=1223 |
| Soud | Okresní soud ve Znojmě nám. Republiky 1 67008 |
515266211 podatelna@osoud.zno.justice.cz portal.justice.cz/soud/soud.aspx?o=201&j=211&k=2006 |
| Stavební úřad | Městský úřad Moravský Krumlov - Stavební úřad nám. Klášterní 125 67211 |
515300750 eposta@mkrumlov.cz www.mkrumlov.cz, https://www.statnisprava.cz/rstsp/adresar.nsf/i/12313 |
| Úřad práce | Úřad práce - Kontaktní pracoviště Znojmo náměstí Svobody 2889/8 66902 |
950176111 podatelna.zn@uradprace.cz www.uradprace.cz/znojmo |
| Úřad práce | Úřad práce - Kontaktní pracoviště Moravský Krumlov Zámecká 8 67201 |
950176210 podatelna.zn@uradprace.cz www.uradprace.cz/moravsky-krumlov |
| Živnostenský úřad | MÚ Moravský Krumlov - Obecní živnostenský úřad nám. Klášterní 125 67201 |
515300735 braunerovam@mkrumlov.cz www.mkrumlov.cz |
| Účel: | |
| Forma: | Zájmové sdružení právnických osob |
| Adresa sídla: | Dominikánské nám. 1, 601 67 Brno |
| Kraj: | Jihomoravský kraj |
| Rok založení: | |
| Předseda: | Mgr. Miroslav Ondruš |
| Kontaktní telefon: | (plus 43) 2742 71800 |
| E-mail: | office@noeregional.at |
| WWW: | www.somjm.cz/euroregion-pomoravi/ , https://www.noeregional.at |
| Dokumenty: |
| Forma: | Spolek |
| Podpora ze IV. Osy: | ano |
| Adresa sídla: | Okružní 394/x, 672 01 Moravský Krumlov |
| Založeno: | 28.6.2006 |
| Kontaktní telefon: | 725488725 |
| E-mail: | office@zivepomezi.cz |
| WWW: | zivepomezi.cz |
| Počet bydlících obyvatel | Počet obyvatel ve věku | Střední stav obyvatel | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0-14 let | 15-59 let | 60-64 let | 65 a více let | |||
| Celkem | 5 707 | 800 | 3 558 | 362 | 1 319 | 5 707 |
| Muži | 2 677 | 397 | 1 759 | 185 | 565 | 2 688 |
| Ženy | 2 929 | 403 | 1 799 | 177 | 754 | 2 946 |
Data pro rok 2023
| Přírůstek obyvatelstva | Saldo migrace | Přírůstek/úbytek | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Živě narození | Zemřelí | Přirozený přírůstek | Přistěhovalí | Vystěhovalí | Saldo migrace | ||
| Celkem | 57 | 68 | 5 | 196 | 155 | 41 | 30 |
| Muži | 25 | 29 | -4 | 56 | 66 | 36 | -14 |
| Ženy | 26 | 30 | -4 | 72 | 84 | 30 | -16 |
Data pro rok 2023
| Počet sňatků | 33 |
|---|---|
| Počet rozvodů | 8 |
Data pro rok 2022
| Obyvatelstvo celkem | 6 102 |
|---|---|
| z toho muži | 2 967 |
| z toho ženy | 3 135 |
| Obyvatelstvo celkem | 6 102 | |
|---|---|---|
| v tom ve věku | 0-14 | 1 101 |
| 15-64 | 4 344 | |
| 65 a více let | 657 | |
| Obyvatelstvo 15leté a starší | 5 001 | |
|---|---|---|
| v tom podle stupně vzdělání | bez vzdělání, základní vč. neukončeného | 1 129 |
| vyučení a stř. odborné bez mat. | 2 058 | |
| úplné střední s maturitou | 1 153 | |
| vyšší odborné a nástavbové | 209 | |
| vysokoškolské | 425 | |
| Obyvat.s česk.,morav.nebo slez.národn. | 5 896 |
|---|---|
| Cizinci s dlouhodobým pobytem | 7 |
| Osoby s občanstvím Slovenské republiky | 1 |
| Osoby s občanstvím zemí Evropské unie | 0 |
| Obyvatelstvo věřící | 2 424 |
|---|---|
| Nezjištěné vyznání | 679 |
| Ekonomicky aktivní celkem | 3 632 | |
|---|---|---|
| v tom | zaměstnaní celkem | 2 975 |
| nezaměstnaní celkem | 231 | |
| Ekonomicky aktivní celkem | 3 632 | |
|---|---|---|
| z toho podle odvětví | zemědělství, lesnictví, rybolov | 142 |
| průmysl | 1 292 | |
| stavebnictví | 272 | |
| obchod,opravy motor. vozidel | 308 | |
| doprava, pošty a telekomunikace | 147 | |
| veřejná správa, obrana, soc. zabez. | 157 | |
| školství, zdravot., veter. a soc. činn. | 421 | |
| Vyjíždějící do zaměstnání | celkem mimo obec | 1 072 |
|---|---|---|
| denně mimo obec | 812 | |
| denně mimo obec nad 60min. | 164 |
| Bytové domácnosti | 2 089 | |
|---|---|---|
| Cenzové domácnosti | 2 286 | |
| v tom | úplné rodiny | 1 501 |
| neúplné rodiny | 282 | |
| nerodinné domácnosti | 26 | |
| domácnosti jednotlivců | 477 | |
| Trvale obydlené domy | 1 084 | |
|---|---|---|
| Trvale obydlené domy - rodinné domy | 907 | |
| Neobydlené obydlené domy celkem | 142 | |
| Neobydlené obydl.domy-slouž. k rekreaci | 36 | |
| Průměrné stáří trvale obydlených domů | 41 | |
| Domy podle vlastnictví | soukromých osob | 873 |
| obce, státu | 46 | |
| bytové družstvo - SBD | 78 | |
| ostatní vlastnictví | 85 | |
| Trvale obydlené domy | 1 084 | |
|---|---|---|
| Počet domů vybavených | přípojkou na kanalizační síť | 656 |
| vodovodem | 1 059 | |
| plynem | 760 | |
| ústředním topením | 871 | |
| Trvale obydlené byty | 2 089 |
|---|---|
| Trvale obydlené byty v rodin. domech | 974 |
| Neobydlené byty | 230 |
| Obydlené byty úhrnem | 2 089 | |
|---|---|---|
| z toho podle právního důvodu užívání | ve vlastním domě | 862 |
| v osobním vlastnictví | 256 | |
| nájemní | 345 | |
| člena bytového družstva | 500 | |
| Obydlené byty úhrnem | 2 089 | |
|---|---|---|
| Byty podle vybavení | plyn v bytě | 1 004 |
| vodovod v bytě | 2 059 | |
| připojení na veřejnou kanalizační síť | 1 553 | |
| ústřední topení, etážové topení | 1 805 | |
| vlastní koupelna, sprchový kout | 2 030 | |
| Obyvatelstvo celkem | 5 778 |
|---|---|
| z toho muži | 2 745 |
| z toho ženy | 3 033 |
| Obyvatelstvo celkem | 5 778 | |
|---|---|---|
| v tom ve věku | 0-14 | 722 |
| 15-64 | 4 129 | |
| 65 a více let | 912 | |
| Obyvatelstvo 15leté a starší | 5 056 | |
|---|---|---|
| v tom podle stupně vzdělání | bez vzdělání, základní vč. neukončeného | 927 |
| vyučení a stř. odborné bez mat. | 1 906 | |
| úplné střední s maturitou | 1 303 | |
| vyšší odborné a nástavbové | 230 | |
| vysokoškolské | 531 | |
| nezjištěné vzdělání | 150 | |
| Ekonomicky aktivní celkem | 2 973 | |
|---|---|---|
| v tom | zaměstnaní celkem | 2 712 |
| nezaměstnaní celkem | 261 | |
| Ekonomicky aktivní celkem | 2 973 | |
|---|---|---|
| z toho podle odvětví | zemědělství, lesnictví, rybolov | 77 |
| průmysl | 880 | |
| stavebnictví | 198 | |
| obchod,opravy motor. vozidel | 261 | |
| doprava a skladování | 157 | |
| veřejná správa, obrana, soc. zabez. | 125 | |
| vzdělávání | 225 | |
| zdravotní a sociální péče | 142 | |
| Vyjíždějící do zaměstnání | celkem mimo obec | 1 190 |
|---|---|---|
| denně mimo obec | 763 | |
| Dojíždějící | do zaměstnání | 629 |
| do škol | 557 |
| Obydlené domy celkem | 1 136 | |
|---|---|---|
| Obydlené rodinné domy | 962 | |
| Obydlené bytové domy | 162 | |
| Domy podle vlastnictví | soukromých osob | 911 |
| obce, státu | 43 | |
| spoluvlastnictví vlastníků bytů | 118 | |
| nezjištěno | 10 | |
| Obydlené byty v domech celkem | 2 283 |
|---|---|
| Obydlené byty v rodinných domech | 1 041 |
| Neobydlené byty | 240 |
| Obydlené byty úhrnem | 2 283 | |
|---|---|---|
| z toho podle právního důvodu užívání | ve vlastním domě | 882 |
| v osobním vlastnictví | 376 | |
| nájemní | 458 | |
| družstevní | 360 | |
| Obydlené byty úhrnem | 2 283 | |
|---|---|---|
| Byty podle vybavení | plyn v bytě | 1 398 |
| vodovod v bytě | 2 157 | |
| připojení na veřejnou kanalizační síť | 1 800 | |
| ústřední topení | 1 911 | |
| etážové topení | 153 | |
| uchazeči o práci | OZP | mladistvých | věku 18-24 let | věku 50 let a více | absolventi | základní st.vzdělání | vyučení | s maturitou | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Celkem | 173 | 21 | 3 | 13 | 77 | 5 | 31 | 79 | 32 |
| Muži | 77 | 5 | 1 | 9 | 38 | 3 | 14 | 36 | 20 |
| Ženy | 83 | 16 | 2 | 4 | 39 | 2 | 17 | 43 | 12 |
| Celkem | 165 |
|---|---|
| Muži | 79 |
| Ženy | 86 |
| Celkem | 4,637% |
|---|---|
| Muži | 4,234% |
| Ženy | 4,780% |
| Počet uchazečů o zaměstnanání v evidenci ÚP nad 12 měsíců | 56 |
Data pro rok 2023
| Zdravotní střediska | 1 |
|---|---|
| Samost.ord.prakt.lék. pro dospělé | 4 |
| Samost.ord.prakt.lék. pro děti a dorost | 2 |
| Samost.ord.prakt.lék. stomatologa | 4 |
| Zařízení lékárenské péče (lékárny) | 2 |
Data pro rok 1995
| Otázka | Odpověď | Počet |
|---|---|---|
| Bankomat | Ano | 2 |
| Brownfield pouze mapování | Ano | |
| ČOV | Ano | 2 |
| Dům pro seniory | Ano | |
| Dům s pečovatelskou službou | Ano | |
| Hasičská zbrojnice | Ano | 2 |
| Herna | Ano | 2 |
| Hospic | Ano | |
| Hřbitov | Ano | 5 |
| Infocentrum | Ano | 1 |
| Kulturní objekt | Ano | 3 |
| LDN | Ano | |
| Lekárna | Ano | 2 |
| most | Ano | 13 |
| Obecní úřad | Ano | 1 |
| Obchod s potravinami | Ano | 7 |
| Ordinace lékaře | Ano | 14 |
| Parkoviště | Ano | 13 |
| Policejní stanice | Ano | 2 |
| Pošta | Ano | 1 |
| Restaurace | Ano | 4 |
| Rybníky, vodní nádrže (body + polygóny) | Ano | |
| Sběr recyklovatelného odpadu | Ano | 15 |
| Sběrný dvůr | Ano | 1 |
| Skladový areál | Ano | |
| Sportoviště | Ano | 29 |
| Škola | Ano | 6 |
| Trafostanice | Ano | 6 |
| Vodojem | Ano | 7 |
Zdroj dat: Sdružení místních samospráv ČR
| Mateřská škola | 1 |
|---|---|
| Zákl.škola pouze s 1.st. | 0 |
| Zákl.škola s 1.a 2.st. | 2 |
| Zákl.škola pouze s 2.st. | 1 |
| Počet škol v oboru gymnázií | 2 |
| Počet škol v oboru středních odborných škol a praktických šk | 2 |
| Počet škol v oboru nástavbového studia | 2 |
| Počet středisek praktického vyučování | 0 |
| Konzervatoře | 0 |
| Základní umělecká škola | 1 |
| Jazykové školy s právem stát. Zkoušky | 0 |
| Vyšší odborná škola | 0 |
| Počet zařízení ústavní ochranné výchovy | 2 |
Data pro rok 2021
| Základní umělecká škola a Dům dětí a mládeže Moravský Krumlov, příspěvková organizace | Základní umělecká škola, Dům dětí a mládeže |
| Gymnázium Moravský Krumlov, příspěvková organizace | Střední škola |
| Střední škola dopravy, obchodu a služeb Moravský Krumlov, příspěvková organizace | Střední škola, Domov mládeže |
| Výchovný ústav, dětský domov se školou, středisko výchovné péče, střední škola a základní škola, Moravský Krumlov | Základní škola, Střední škola, Dětský domov se školou, Výchovný ústav, Středisko výchovné péče |
| Mateřská škola, Moravský Krumlov, Husova 299, okres Znojmo, příspěvková organizace | Mateřská škola |
| Základní škola, Moravský Krumlov, náměstí Klášterní 134, okres Znojmo, příspěvková organizace | Základní škola, Školní družina |
| Základní škola, Moravský Krumlov, Ivančická 218, okres Znojmo, příspěvková organizace | Základní škola, Školní družina |
| Azylové domy | 1 |
|---|---|
| Domy na půl cesty | 0 |
| Noclehárny | 0 |
| Centra denních služeb | 0 |
| Domovy pro osoby se zdravotním postižení | 0 |
| Domovy pro seniory | 0 |
| Domovy se zvláštním režimem | 0 |
| Chráněné bydlení | 0 |
| Sociální poradny | 0 |
| Služby následné péče | 0 |
Data pro rok 2022
| Státní organizace | 9 |
|---|---|
| Akciové společnosti | 3 |
| Obchodní společnosti | 132 |
| Družstevní organizace | 4 |
| Peněžní organizace | 0 |
| Počet podnikatelů-fyz.os. | 1 019 |
| Svobodná povolání | 45 |
| Počet regist.jednotek - zeměd.podnikatel | 23 |
| Ostatní | 141 |
| bez zaměstnanců | 426 |
|---|---|
| s 1-9 zaměst.- mikropodniky | 98 |
| s 10-49 zaměst.- malé podniky | 12 |
| s 50-249 zaměst.- střed.podn. | 8 |
| s >249 zaměst.- velké podniky | 1 |
| Nezjištěno | 844 |
| A Zemědělství; lesnictví; rybářství | 47 |
|---|---|
| B-E Průmysl celkem | 249 |
| B Těžba a dobývání | 2 |
| C Zpracovatelský průmysl | 122 |
| D Výroba a rozvod elektřiny; plynu; tepla a klimatizovaného | 8 |
| E Zásobování vodou; činnosti související s odp. vodami; odpa | 2 |
| F Stavebnictví | 82 |
| G Velkoobchod a maloobchod; opravy a údržba motorových vozid | 80 |
| H Doprava a skladování | 20 |
| I Ubytování; stravování a pohostinství | 23 |
| J Informační a komunikační činnosti | 7 |
| K Peněžnictví a pojišťovnictví | 24 |
| L Činnosti v oblasti nemovitostí | 18 |
| M Profesní; vědecké a technické činnosti | 63 |
| N Administrativní a podpůrné činnosti | 18 |
| O Veřejná správa a obrana; povinné sociální zabezpečení | 4 |
| P Vzdělávání | 14 |
| Q Zdravotní a sociální péče | 27 |
| R Kulturní; zábavní a rekreační činnosti | 17 |
| S Ostatní činnosti | 62 |
| T Činn.domác. jako zaměstnavatelů;činn.dom.produk.výr.a služ | 0 |
| U Činnosti exteritoriálních organizací a orgánů | 0 |
| Nezařazeno | 17 |
| Celková výměra pozemku | 4 956 |
|---|---|
| Orná půda | 1 676 |
| Chmelnice | 0 |
| Vinice | 6 |
| Zahrady | 80 |
| Ovocné sady | 4 |
| Trvalé travní porosty (býv.louky) | 89 |
| Pastviny | 28 |
| Zemědělská půda | 1 855 |
| Lesní půda | 2 586 |
| Vodní plochy | 82 |
| Zastavěné plochy | 89 |
| Ostatní plochy | 344 |