Informace z území krajů, okresů, obcí s rozšířenou působností i obcí se zaměřením zejména na hospodářské, sociální, životní prostředí, administrativní členění, veřejnou správu i samosprávu, dotace apod.

Krkonoše - střed - turistická oblast

Krkonoše-střed je turistická oblast, která je součástí turistického regionu Krkonoše a patří do Královéhradeckého kraje.

Více informací o Krkonošském národním parku najdete pod turistickým regionem Krkonoše nebo na internetové adrese: www.krnap.cz

Turistická oblast Krkonoše-střed je tvořena především turistickými centry Špindlerovska a Vrchlabska. Hlavními centry oblasti jsou města Špindlerův Mlýn a Vrchlabí. Jsou zde ideální podmínky pro celoroční rekreaci a sportovní vyžití.  Kvalitní lyžařské areály, běžecké tratě, značené turistické i cykloturistické trasy jsou trvale udržované. Je zde připraveno ubytování na dobré úrovni v různých cenových hladinách, oblast má i dobře fungující infrastrukturu obchodu a služeb.
V řadě obcí se také uchovala místní lidová architektura

Janské Lázně leží v nadmořské výšce 670 m na úpatí Černé hory - 1300 m. Je zde v provozu také jedna z prvních lanovek vybudovaných v Československu z r. 1928, která byla v r. 1980 nahrazena novou, moderní kabinkovou. Janské Lázně nejsou pouze lázněmi, jsou současně i významným rekreačním, turistickým a sportovním centrem. Jsou výchozím bodem ke kratším i náročným túrám na vrcholy krkonošských hor. Z vrcholu Černé hory se naskytne nádherný pohled na panorama Krkonoš včetně Sněžky.
Více informací také na: www.janskelazne.com

Mezi základní priority rozvoje cestovního ruchu patří i vznik a rozvoj nových produktů ke zkvalitnění služeb, jako např.: projekt lyžařského terminálu Labska ve Špindlerově Mlýně nebo tamtéž projekt zasněžování Medvědín-Mísečky, výstavba sedačkové lanovky na Lesní hřeben v Malé Úpě nebo tamtéž výstavba sportovního areálu včetně sjezdovky.